sobota 9. září 2017

Polsko 28.8. a 3.9., Labák 5.9. a 8.9.


Převis!
Dnes jedu sám na tři hoďky zkontrolovat polskou hvězdu. Převis opět suchý, je docela teplo, ale příjemně. Letiště se rozrostlo o další matraci co jsem dovalil, tady jich nebude nikdy dost. Postupně se prokousávám jednotlivými kroky a sekvencemi, to co minule nešlo, jde dobře, problém dělá čtvrtý krok a pak pumpa doprava. Nakonec se mi daří eliminovat dlouhý pátý krok i následný vývlaj, další výrazné ulehčení. Vcelku lehce pak dávám standovou verzi bez prvních dvou kroků, ty samostatně jdou, ale už není kůže ani síla. Že by příště už konečně ostré pokusy? V záloze mám nižší teplotu a snad už konečně pořádné boty, i když zrovna tady Ocúny fungují docela dobře. Dneska dobrý.
Visy a houpy
Myšička nám roste

  Po pár sešnách v parku a na nových skoro vůbec nedržících hračkách doma a také po vydatném dešti volíme Polsko. Super teplota kolem 12 st., skála polomokrá, skoro vůbec to nedrží, ale hýbat se dá. Aktivace nám trvá hodně dlouho, jsme docela zmrzlí, až tak po hoďce je to lepší. Já docela rychle přeběhnu pasáž na Polish bez prvního kroku, není už na co čekat. První krok jde dobře, ale těžký je dobře chytnout bouli s palcem a převekslovat rychle nohy doleva. If mezitím zkouší CS I, je tam jak na skřipci, navíc si jaksi ehmm zapomněla doma boty - tkaničkové staré Miury nejsou na špičkování to pravé.( If: já je nezapomněla, Tom se mi hrabal v batohu!). Já jdu na první ostré pokusy, první krok udělám vždycky, ale padám v přesunu hnát, navíc to dnes vážně moc nedrží. Po chvíli volím taktiku nešpekulovat, rychle zabrat za bouli a lézt dál  - kupodivu přendám nohy, posunu pravou ruku o něco výš a lezu dál.
  A PŘELÉZÁM ( https://www.youtube.com/watch?v=iFj7L3C1iSw )!!! Po dlouhé době velká radost, tohle je pro mě těžký, navíc v dnešní podmínce. Doma zjišťuji, že dnes šla přelezová energie jižním prouděním až někde z Norska - velká radost a gratulace Adámku náš!!! Co dál? Jsem moc zvědavý a natěšený, co bude v brzké době následovat. S takovouhle formicí a na vlně magického průlomového přelezu to jistě nebude konečná...
  Ještě dávám jedničku a zkouším napojení (s tkaničkovou botou se v jedničce ani nehnu), příběh z Polskou láskou ještě nekončí. S If konečně (ale už opravdu konečně) vymyslíme fungující betu na CS I, vyčichlá nakonec padá z topu oběma rukama. Jako přísný trenér jsem jí to neuznal, ale jenom proto, aby si to (nejenom) příště vylezla znova a lépe pamatovala pro pokračování. Ještě omrkneme Odyna, ale po chvíli to díky pičorkám, debilnímu novému dopadišti a síle pro dnešek vzdáváme.
Kvůli tomuhle sem rádi jezdíme

  Po dlouhé době v komplet sestavě v Labáčku. Bábovky, pavučiny, kůra, píseček, houbičky.
Taťko, koukej!
Je sucho, dopoledne chladno, drží to. Plán je jasný, z první poslat konečně Paskvila a věnovat se něčemu níže nad zemí. Na rozlez třikrát Čerňák, z toho jednou z chytů vlevo od spáry, síla je, únava z Polska bohužel také. If hlásí v Bělákovi, že jí natéká a dnes blbý. Jdu na první ostrý, padám brzy, v druhém ze srdíčka totálně na kaši. Sakra, co je? Podmínka je, vše mělo jít hladce a nejde. Je to těžce vytrvalostní. Ach jo. Malá Ivča se konečně nechala ukecat a usnula na stromě. Velká Ivča že zkusí Šluka. A jde jí to náramně! Poprvé udělá opakovaně klíčový krok sama, poté i (snad) naladí dolez, paráda. Davá dva ostré a padá v klíči, lišty už drží hůře a otepluje se. Já mezitím další dva pokusy v dlouhém kombinačním boji - pokaždé padám z posledních dvou kroků. Je to těžké, jsem zvědavý, co na to řeknou ostatní. Apluska už bych se vůbec nebál, je to těžší než Saze, alespoň pro mě. If ještě další dva pokusy, ale už to tam není. Ještě krokuje Dlouhý kouř, nechápu nic. Je silná! Další super den v rodinné sestavě, perfektně jsme nakonec zalezli, i na Rynoltickou zmrzku došlo.
Zmrzka mňam
  V pátek opět Labák, malá u babičky. Bivak naoko podmínka, ale je to horší než minule, chyty černí.
U mě je znát únava, po minulém Labáku jsme dali druhý den sice dobrou sešnu doma na mučidlech, ale den odpočinku je už pro mě málo. Hlavně na ty dlouhé bouldry. Dávám čtyři pokusy, žádný výborný, přelez se opět nekoná. Je to TĚŽKÝ - silový a dlouhý, padá se na více místech. Příště více odpočatý. If hned po rozlezu hurá do Šluka, prvním udělá klíčový dlouhý krok a padá těsně pod topem, dalším znova. Překopeme tedy vrchní kroky (díra vlevo je vážně blíž) a po hodině krásně přelezeno    ( https://www.youtube.com/watch?v=m28A1tT9dQE )! Vynikající. Hned jí posílám do Dlouhého kouře, naladíme dlouhý krok, dva výborné pokusy, kdy padá z horních boulí za klíčem, síla už dochází. Příště snad na pohodu. Dělá mi radost, holka regulérně zesílela, cvičení doma a hrazdy ji evidentně svědčí. Další bouldry v Bivaku by nemusely trvat zas tak dlouho, uvidíme.
 Ještě zaběhneme dozadu na Mumuland, je tu o poznání tepleji. Oživím kroky v projektu, Ivča konečně pochopí pravou patu ve střední pasáži Morfa a pěkně nakrokuje, dnes jí to vážně chutnalo.
Pata už funguje!

Ten je velkej!

A další...
Další parádní den v oblíbeném Labáku, zalezli jsme si dnes vrchovatě.
Jinak v sobotu Korba PADESÁT!!! Vše nejlepší, pardále, ať tělo slouží i nadále.
Jede se dál! T.
Kdo pozná?
Žádné komentáře:

Okomentovat